aktualności

11 listopada 2023

DZIEŃ KINA POLSKIEGO | 11/11/23

Autor: Natalia Spychalska

11 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się Dzień Kina Polskiego.

Przez cały dzień wyświetlane były jedynie POLSKIE FILMY. Była to okazja do zobaczenia najnowszych premier oraz dzieł nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmowych w Polsce i na świecie. Na kinomanów czekały również pokazy przedpremierowe, a także klasyki. Pokazem specjalnym był „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.

Pełen repertuar:

https://gcf.org.pl/kino-studyjne/2023/11/11/

A co jeszcze można było robić w Święto Niepodległości 2023 w Gdyni?

Odbyła się Parada ulicą Świętojańską, która wystartowała o godz. 12:00 spod Urzędu Miasta Gdyni (koło Pomnika Józefa Piłsudskiego).

A po Paradzie, o godz. 14:00, do macierzystego Portu Gdynia, po niemal półrocznym rejsie na równik, powrócił żaglowiec Dar Młodzieży.

Dla spragnionych aktywnego wypoczynku, o godz. 9:00, wystartował Bieg Niepodległości ulicami Gdyni.

Zobacz również

13 października 2022

Sztuka w Centrum

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza do udziału w cyklu „Sztuka w Centrum”. Od października do stycznia wyświetlonych w nim zostanie 6 filmów dokumentalnych prezentujących światowe dziedzictwo kulturowe. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć nie tylko wspaniałe dzieła, ale i zabytki włoskich miast: Wenecji, Rzymu, Pompei. Seanse będą odbywały się w wybrane niedziele o godz. 12:00 w […]

13 listopada 2023

Gdynia Korean Film Festival

W Gdyńskim Centrum Filmowym trwa Gdynia Korean Film Festival. To unikalna okazja do zobaczenia najnowszych oraz kultowych produkcji koreańskich. Bilety dostępne na stronie Centrum - w zakładce Kino Studyjne.

8 listopada 2023

Przegląd Filmów Chińskich w Gdyni!

W dniach 4-7 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się Przegląd Filmów Chińskich, w czasie którego kinomani mieli okazję zobaczyć najnowsze chińskie produkcje, w tym dwa najświeższe hity: „Wędrująca Ziemia II” i „Urodzeni by latać”. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia były dostępne w kasie Kina przy Placu Grunwaldzkim.