aktualności

11 kwietnia 2024

Premiera nowej animacji o dawnej dzielnicy Gdyni – Pekin

Autor: Natalia Spychalska

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej animacji stworzonej przez Joannę Kucharską-Borowską, na podstawie scenariusza Idy Bocian i Salci Hałas, z muzyką stworzoną przez Sound 8 Michał Pupel.

Scenariusz | Screenplay: Ida Bocian, Salcia Hałas

Animacje | Animations: Joanna Kucharska-Borowska

Udźwiękowienie | Sound design: Sound 8 Michał Pupel

Wykorzystano zdjęcia ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. | Photos from the collections of the Gdynia City Museum were used.

Specjalne podziękowania dla Marka Jagły za pomoc w pozyskaniu materiału dokumentalnego. | Special thanks to Marek Jagła for assistance in acquiring documentary material.

Specjalne podziękowania dla Krystiana Szczęsnego za montaż plansz tytułowych i napisów do filmu. | Special thanks to Krystian Szczęsny for editing the title cards and credits for the film.

Zobacz również

2 kwietnia 2024

Dotacje na projekty filmowe w 2024 roku zostały przyznane

Konkurs grantowy na projekty filmowe w 2024 roku został rozstrzygnięty! Dotacje z budżetu Miasta Gdyni otrzymało 7 projektów. Łączna wysokość dotacji przyznanych w konkursie: 200 000 zł.

13 października 2023

HELP! Beatlesi na filmowo

18 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Historia Rock'N'Rolla prowadzonego przez Piotra Metza. Tym razem była to opowieści o filmowo-muzycznych perypetiach The Beatles. Legendarna grupa znana jest nie tylko z przebojów Rock&Rolla, ale i niezwykłych osobowości, które wyrażały się w wyjątkowy sposób na srebrnym ekranie.

27 marca 2023

ILUSTRACJE BAJEK NIEWYDANYCH | Wystawa fotografii Jacka Boczara

30 marca w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego rusza wystawa niezwykłych fotografii autorstwa Jacka Boczara. To zaproszenie do podróży do świata malarskiej wrażliwości, która na płaszczyźnie fotografii spotyka się z rzeczywistością. Wystawa potrwa do 16 kwietnia.