aktualności

1 lutego 2023

Bajka w Centrum w lutym

Autor: Natalia Spychalska

18.02, 23.02 – BAJKA W CENTRUM | WYPRAWA PO DŹWIĘK. WSPÓLNE MUZYKOWANIE

„Bajka w Centrum”  to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku.

W lutym będzie muzycznie. Dzieci czeka wspólne muzykowanie – granie i… śpiewanie.

Program cyklu opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

Więcej informacji na stronie: https://gcf.org.pl/wydarzenia/bajka-w-centrum-wyprawa-po-dzwiek-wspolne-muzykowanie/

Zobacz również

13 października 2022

Sztuka w Centrum

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza do udziału w cyklu „Sztuka w Centrum”. Od października do stycznia wyświetlonych w nim zostanie 6 filmów dokumentalnych prezentujących światowe dziedzictwo kulturowe. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć nie tylko wspaniałe dzieła, ale i zabytki włoskich miast: Wenecji, Rzymu, Pompei. Seanse będą odbywały się w wybrane niedziele o godz. 12:00 w […]

1 czerwca 2022

Lato na Patio 2022

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejną edycję projektu Lato na Patio.