aktualności

2 września 2022

Specjalne projekcje filmowe w Wiczlinie

Autor: Natalia Spychalska

W czasie 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni najlepsze kino polskie zagości również w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Miasto Gdynia zaprasza mieszkańców dzielnicy na pięć bezpłatnych pokazów filmów, które zyskały uznanie krytyków i publiczności festiwalowej w poprzednim roku, w tym zdobywcę Złotych Lwów na 46. FPFF w Gdyni – „Wszystkie nasze strachy”.

 

12.09 (pon.), godz. 18:00, „Lokatorka”

Czas trwania: 114 min.

Premiera: 2021

Opis: Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska.

Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.

(źródło: Film Polski)

13.09 (wt.), godz. 18:00, „Mistrz” (premiera: 2021)

Czas trwania: 91 min.

Premiera: 2021

Opis: Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

(źródło: Film Polski)

14.09 (śr.), godz. 18:00, „Powrót do tamtych dni” (premiera: 2021)

Czas trwania: 104 min.

Premiera: 2021

Opis: Tomek mieszka sam z matką, bo jego ojciec Alek wyjechał do USA za pieniędzmi. Niespodziewanie mężczyzna pojawia się w domu z naręczem prezentów, ale nie wyjaśnia powodu swojego powrotu. Wszyscy wydają się szczęśliwi, jednak coś niepokojącego wisi w powietrzu.

W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo.

(źródło: Film Polski)

15.09 (czw.), godz. 18:00, „Wszystkie nasze strachy” (premiera: 2021)

Zdobywca Złotych Lwów na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku

Czas trwania: 91 min.

Premiera: 2021

Opis: Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary.

(źródło: Film Polski)

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z aktorką grającą w filmie, Jowitą Budnik, które poprowadzi Paulina Pohl.

16.09 (pt.), godz. 18:00, „Piosenki o miłości” (premiera: 2021)

Czas trwania: 90 min.

Premiera: 2021

Opis: Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki.

W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania.

(źródło: Film Polski)

Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

Miejsce: aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50A.

Zobacz również

18 września 2022

Nagrody na 47. FPFF rozdane

17 września 2022 roku podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni poznaliśmy Laureatów Złotych i Srebrnych Lwów 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a także nagród indywidualnych w Konkursie Głównym oraz zwycięzców Konkursu Filmów Mikrobudżetowych i Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Nagrody regulaminowe w Konkursie Głównym przyznało Jury 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie: Jerzy […]

9 sierpnia 2022

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych coraz bliżej

Zapraszamy na wielkie święto polskiego kina, czyli 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 12-17 września 2022 roku.