aktualności

2 września 2022

Specjalne projekcje filmowe w Wiczlinie

Autor: Natalia Spychalska

W czasie 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni najlepsze kino polskie zagości również w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Miasto Gdynia zaprasza mieszkańców dzielnicy na pięć bezpłatnych pokazów filmów, które zyskały uznanie krytyków i publiczności festiwalowej w poprzednim roku, w tym zdobywcę Złotych Lwów na 46. FPFF w Gdyni – „Wszystkie nasze strachy”.

 

12.09 (pon.), godz. 18:00, „Lokatorka”

Czas trwania: 114 min.

Premiera: 2021

Opis: Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska.

Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.

(źródło: Film Polski)

13.09 (wt.), godz. 18:00, „Mistrz” (premiera: 2021)

Czas trwania: 91 min.

Premiera: 2021

Opis: Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

(źródło: Film Polski)

14.09 (śr.), godz. 18:00, „Powrót do tamtych dni” (premiera: 2021)

Czas trwania: 104 min.

Premiera: 2021

Opis: Tomek mieszka sam z matką, bo jego ojciec Alek wyjechał do USA za pieniędzmi. Niespodziewanie mężczyzna pojawia się w domu z naręczem prezentów, ale nie wyjaśnia powodu swojego powrotu. Wszyscy wydają się szczęśliwi, jednak coś niepokojącego wisi w powietrzu.

W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo.

(źródło: Film Polski)

15.09 (czw.), godz. 18:00, „Wszystkie nasze strachy” (premiera: 2021)

Zdobywca Złotych Lwów na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku

Czas trwania: 91 min.

Premiera: 2021

Opis: Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary.

(źródło: Film Polski)

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z aktorką grającą w filmie, Jowitą Budnik, które poprowadzi Paulina Pohl.

16.09 (pt.), godz. 18:00, „Piosenki o miłości” (premiera: 2021)

Czas trwania: 90 min.

Premiera: 2021

Opis: Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki.

W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania.

(źródło: Film Polski)

Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

Miejsce: aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50A.

Zobacz również

9 sierpnia 2022

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych coraz bliżej

Zapraszamy na wielkie święto polskiego kina, czyli 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 12-17 września 2022 roku.

25 września 2023

Za nami 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W sobotę wieczorem na gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród. Złote Lwy otrzymał film „Kos” (reż. Paweł Maślona), Srebrne Lwy zaś „Imago” (reż. Olga Chajdas). Platynowe Lwy, czyli nagrodę za całokształt twórczości, odebrał scenograf Allan Starski.

16 sierpnia 2023

Wkrótce rusza Festiwal Filmowy w Gdyni

Tegoroczna, 48. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w dniach 18-23 września 2023 roku. Jak co roku we wrześniu, Gdynia ponownie stanie się stolicą polskiego kina, a nad morze zjadą miłośnicy filmu i największe gwiazdy srebrnego ekranu. Podczas sześciu dni święta polskiej kinematografii, widzowie będą mogli obejrzeć najnowsze krajowe produkcje filmowe, a ich twórcy – zmierzyć się w rywalizacji o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów.