aktualności

13 października 2022

Warsztaty filmowe dla młodzieży

Autor: Natalia Spychalska

Gdyńskie Centrum Filmowe i Dom Filmowy zapraszają na warsztaty filmowe dla młodzieży. Pod okiem profesjonalnych filmowców, uczestnicy wezmą udział w całorocznych zajęciach, na których zaczną tworzyć własne filmy. Przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, będą mogli spróbować swoich sił jako reżyserzy, operatorzy kamery, dźwiękowcy. Napiszą prosty scenariusz, wejdą na plan i staną się prawdziwą ekipą filmową. Wspólnie będą tworzyć filmy – fabularne, animowane lub dokumentalne.

Organizatorem warsztatów jest Dom Filmowy w Gdyni: www.domfilmowy.com

ZAPISY: https://forms.gle/8KFqZjBxk2tSRhjt8 lub telefonicznie: 793 433 767.

Warsztaty będą odbywać się w 10-12 osobowych grupach:

GRUPA I – THUNDER TEENS (12-14 lat)

WTORKI 16:30-18:30 + wybrana sobota raz w miesiącu

START: 18 października

GRUPA II – HIGH SCHOOL LEVEL (15-17 lat)

ŚRODY 16:30-18:30 + wybrana sobota raz w miesiącu

START: 19 października

Koszt udziału: 460 zł / mc (12 godzin zajęć miesięcznie)

Zajęcia będą odbywać się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W programie warsztatów m.in.:

· ćwiczenia w studiu filmowym

· obsługa kamery, sprzętu oświetleniowego, dźwiękowego

· warsztaty animacji poklatkowej

· zajęcia scenopisarskie

· dźwięk i zabawa dźwiękiem

· podstawy montażu i postprodukcji filmowej

· projekcje filmów, wieczorki filmowe i dyskusje

· ćwiczenia filmowe we wnętrzach i w plenerze

Dom Filmowy powstał z miłości do kina i marzeń o mądrej i świadomej pracy z młodzieżą. Jako ekipa trójmiejskich filmowców-edukatorów, wspieramy młodych ludzi w opowiadaniu ich własnych historii. W trakcie zajęć, sformułowana na kształt ekipy filmowej, grupa będzie realizować własne krótkie produkcje – napisze scenariusz, przygotuje plan filmowy, zrealizuje zdjęcia oraz zmontuje całość nagranego materiału. Będziemy bawić się różnymi technikami filmowymi, przy okazji ucząc się współpracy, komunikacji i organizacji – kompetencji tak ważnych w codziennym życiu.

Gdyńskie Centrum Filmowe to ważne kulturalne miejsce spotkań w centrum Gdyni. Zapewnia mieszkańcom miasta i regionu, a także turystom, dostęp do edukacji, kultury i rozrywki związanej z wartościowym kinem. Oferta Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowana jest zarówno do profesjonalnych filmowców, jak i amatorów, pasjonatów kina. Filarami jego działalności są Gdyńska Szkoła Filmowa, Kino Studyjne oraz festiwale i wydarzenia filmowe. Dzięki bogatemu programowi to właśnie w Gdyni integruje się polskie środowisko filmowe. Entuzjaści kina mogą zdobywać nowe umiejętności i dzielić się doświadczeniami.

KONTAKT:

Paulina Pohl

paulina@domfilmowy.com

tel. 793 433 767

Zobacz również

21 kwietnia 2023

6. Dni Krytyki Filmowej w Gdyni

Już w najbliższy poniedziałek w Gdyńskim Centrum Filmowym rusza szósta edycja Dni Krytyki Filmowej - przeglądu filmowego, który stwarza przestrzeń do rozmów o filmach i ich odbiorze. Wydarzenie potrwa do 26 kwietnia.

18 kwietnia 2023

„Filmowe myśli. Kino lekcje” powracają!

W programie trzeciej edycji wyjątkowego projektu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, skierowanego do młodzieży licealnej i jej nauczycieli, znajdą się webiniaria, filmowe lekcje, spotkania z twórcami oraz projekcje filmów w reżyserii współczesnych mistrzów kina.

13 października 2022

Filmowe Myśli. Kino Lekcje 2022

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na „Filmowe Myśli. Kino Lekcje” – projekt skierowany dla młodzieży szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową, mający na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z analizą filmu, a także zachęcenie do wykorzystania filmu jako wartościowego tekstu kultury. Tegoroczny prowadzący i autor programu to Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca […]