aktualności

20 maja 2024

20. Pomorskie Warsztaty Filmowe

Autor: Natalia Spychalska

Masz 18-35 lat? Zadajesz sobie pytanie: jak zrobić film? Zgłoś się do jubileuszowej, 20. edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych!

Udział w 20. Pomorskich Warsztatach Filmowych to wyjątkowa okazja, by samemu przekonać się, jak wygląda proces tworzenia scen do filmu fabularnego – od pisania scenariusz poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej, aż po montaż i udźwiękowienie.

Uczestnicy będą mogli szkolić swój warsztat pod okiem specjalistów: scenarzysty Grzegorza Łoszewskiego [m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”], reżysera Wojciecha Marczewskiego [m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”], operatora obrazu Sławomira Pultyna [m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”] oraz montażystek Milenii Fiedler [m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”] i Ireny Wandy Banat [m.in. „Tony Halik. Urodzony dla przygody”, „Miss Holocaust”].

W rekrutacji na 20. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy w wieku 18-35 lat. Zainteresowani powinni wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Do wniosku należy dołączyć:

  • pomysł na krótki film fabularny (jedna strona),
  • życiorys wraz ze zdjęciem,
  • ewentualne dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne).

Nabór potrwa do 15 lipca 2024 roku.

Spośród wszystkich zgłoszony kandydatów komisja rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie w warsztatach, które odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jesienią 2024 roku, weźmie udział dwanaście osób.

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 1500 zł.

Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich dotychczasowych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados. Organizatorem 20. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa. Projekt dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego.  

Pomorskie Warsztaty Filmowe - baner

Zobacz również

13 października 2022

Filmowe Myśli. Kino Lekcje 2022

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na „Filmowe Myśli. Kino Lekcje” – projekt skierowany dla młodzieży szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową, mający na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z analizą filmu, a także zachęcenie do wykorzystania filmu jako wartościowego tekstu kultury. Tegoroczny prowadzący i autor programu to Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca […]

13 października 2022

Warsztaty filmowe dla młodzieży

Gdyńskie Centrum Filmowe i Dom Filmowy zapraszają na warsztaty filmowe dla młodzieży. Pod okiem profesjonalnych filmowców, uczestnicy wezmą udział w całorocznych zajęciach, na których zaczną tworzyć własne filmy. Przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, będą mogli spróbować swoich sił jako reżyserzy, operatorzy kamery, dźwiękowcy. Napiszą prosty scenariusz, wejdą na plan i staną się prawdziwą ekipą filmową. Wspólnie […]

16 lutego 2024

NASZA KLASA W CENTRUM KINA

Zapraszamy klasy szkół podstawowych i średnich do zapisywania się na wyjątkowe lekcje filmowe realizowane w przestrzeniach Gdyńskiego Centrum Filmowego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej organizowane przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni - NASZA KLASA W CENTRUM KINA.