aktualności

8 grudnia 2023

Dom Filmowy z Gdyni na UNESCO Creative City of Film Busan International Forum | 2023

Autor: Natalia Spychalska

Paulina Pohl i Kryspin Pluta z Domu Filmowego reprezentowali Gdynię na Międzynarodowym Forum Miast Kreatywnych UNESCO zorganizowanym w grudniu 2023 przez koreańskie miasto Busan (2023 UNESCO Creative City of Film Busan International Forum).

Wystąpienie Pauliny poświęcone było inkluzyjnym i integrującym działaniom Domu Filmowego skierowanym głównie do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem kulturalnym. Projekty te realizowane są od lat dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.

Niektóre z nich to:

Witaminacja – projekt skupiający się na audiowizualnych i muzycznych opowieściach mieszkańców Witomina o ich dzielnicy;

Booktrailer – warsztaty realizacji krótkiej formy filmowej dla dzieci.

Dziękujemy Busan za zaproszenie i gościnę, a Paulinie oraz Kryspinowi za wspaniałe reprezentowanie Gdyni – Miasta Filmu UNESCO.

Zobacz materiał z Forum na YouTube (wystąpienie Pauliny – 2:13:38):

Śledźcie Dom Filmowy na Facebooku: https://www.facebook.com/DomFilmowyGdynia

Zobacz również

25 października 2022

Spotkanie z Filipem Zawadą – 03.11.2022 r., Biblioteka Śródmieście

Miasto Gdynia zaprasza na spotkanie z Filipem Zawadą, pisarzem nominowanym do Nagrody Literackiej Nike, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” oraz – dwukrotnie – do Nagrody Literackiej Gdynia. Spotkanie jest organizowane w ramach współpracy Gdyni – Miasta Filmu UNESCO z innymi polskimi miastami Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. W listopadzie gościmy Wrocław – Miasto Literatury UNESCO. Termin: 3 […]

16 lutego 2024

Letnia szkoła filmu w Babelsbergu zaprasza

Marzysz o studiowaniu filmu za granicą? PrepClass na Uniwersytecie Filmowym w Babelsbergu może być świetną okazją dla Ciebie! Ta inicjatywa zarówno online, jak i stacjonarna jest całkowicie bezpłatna i skierowana do kandydatów z całego świata, którzy chcą ubiegać się o stopień artystyczny na Uniwersytecie Filmowym w Babelsbergu.

31 października 2023

Witamy nowe miasta w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO!

Gdynia jest członkiem Sieci Miast Kreatywnych UNESCO od 2021 roku. Bardzo cieszymy się, że w dziedzinie filmu do Sieci w 2023 roku dołączają: Asaba, Kathmandu. Ouarzazate, Penedo, Vicente Lopez. Gratulujemy także Bydgoszczy, która dołącza do Sieci jako Miasto Muzyki!