aktualności

10 lipca 2024

GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL

Autor: Natalia Spychalska

MASZ NAŚCIE LAT I CHCESZ ZROBIĆ FILM ANIMOWANY?

Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach filmu animowanego dla młodzieży w Gdyni. Już po raz drugi grupa uzdolnionych plastycznie nastolatków ma szansę wspólnie stworzyć animację poklatkową poświęconą architekturze gdyńskiego modernizmu.

Przed rokiem w efekcie wakacyjnych warsztatów zrealizowanych przez Fundację Trefl powstała kilkuminutowa etiuda prezentująca wybrane ikoniczne kamienice położone w śródmieściu Gdyni. Można ją obejrzeć na YouTube na kanale Fundacji. 

Tym razem twórcy i twórczynie skupią się na detalu architektonicznym, takim jak posadzki, gzymsy, układ okien, wnętrza klatek schodowych. Warsztaty potrwają od 24 do 28 lipca, a poprowadzą je artyści związani ze studiem filmowym KAZstudio. Wstępem do zajęć praktycznych będzie spacer po śródmieściu połączony z dokumentacją fotograficzną miejsc, jakie potem staną się tematem wspólnej twórczej pracy. 

Udział w warsztatach pod hasłem GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL jest całkowicie bezpłatny – projekt współfinansuje Miasto Gdynia.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.fundacja.trefl.com w „Aktualnościach”.

Warsztaty adresowane są do osób w wieku 14-18 lat, szczególnie zainteresowanych sztukami plastycznymi, fotografią, architekturą, dizajnem. 

Zobacz również

8 września 2023

Gdyńska Mapa Modernizmu: premiera animacji stworzonej przez młodzież

Zapraszamy na premierę filmu, który powstał w ramach projektu GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. Twórcami 5-minutowej animacji poklatkowej są młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zorganizowanych ze środków Miasta Gdyni w sierpniu tego roku przez Fundację Trefl.

19 czerwca 2023

Zapraszamy młodzież na warsztaty filmu animowanego

Fundacja Trefl i Miasto Gdynia zapraszają na warsztaty filmu animowanego organizowane w ramach Gdyńskiej Mapy Modernizmu, które odbędą się w sierpniu. Podczas 4-dniowego warsztatu młodzież będzie miała okazję wspólnie stworzyć animację od podstaw pod okiem profesjonalnych twórców z KAZStudio w Gdyni. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy online.

23 października 2022

Gdyńskie Treflliki uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

„Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” to kampania społeczna przygotowana przez Fundację Trefl, w ramach której powstał animowany spot z bohaterami produkowanego w Gdyni serialu „Rodzina Treflików”. Akcja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ale też do ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Zobacz film na YouTube: Akcji towarzyszy książeczka edukacyjna „Trefliki […]