aktualności

19 czerwca 2023

Zapraszamy młodzież na warsztaty filmu animowanego

Autor: Natalia Spychalska

Słynny „Bankowiec” oraz kamienice przy ulicy Świętojańskiej, Starowiejskiej czy Abrahama – kultowe modernistyczne budynki Gdynią „ożyją” w filmie animowanym, stworzonym przez nastolatków. Fundacja Trefl zaprasza utalentowaną młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach animacji poklatkowej w sierpniu 2023 roku.

GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU to projekt filmowy finansowany przez Miasto Gdynia.

Trwają ZAPISY.


Warsztaty zaplanowano na cztery dni (8-11 sierpnia 2023), a w ich efekcie powstanie kilkuminutowy film animowany, stworzony przez młodych ludzi pod opieką doświadczonych animatorów, artystów studia filmowego KAZstudio, produkującego w Gdyni serial animowany „Rodzina Treflików”.
Wstępem do pracy warsztatowej będzie spacer po Gdyni, połączony z warsztatami fotograficznymi.

Dzięki temu uczestniczki i uczestniczki warsztatów lepiej poznają swoich „bohaterów”, czyli realne budynki, które następnie wprawią w ruch za sprawą animacji poklatkowej. Inspiracją do realizacji projektu jest architektoniczny charakter Gdyni Miasta Filmu UNESCO.

Warsztaty adresowane są do osób w wieku 14-18 lat, szczególnie zainteresowanych fotografią, filmem, sztukami plastycznymi, architekturą i designem.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Obowiązują zapisy online: FORMULARZ ZAPISÓW DOSTĘPNY NA STRONIE www.fundacja.trefl.com


Warsztatami animacji pokierują: Karolina Branecka i Stanisław Szostak, animatorzy na co dzień zaangażowani w produkcję „Rodziny Treflików” – popularnego serialu animowanego dla dzieci, powstającego w gdyńskim studiu filmowym KAZstudio. Jest ono partnerem Fundacji Trefl, która organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży pod szyldem Gdyńskiego Centrum Animacji.

Spacer po Gdyni poprowadzi dla uczestników i uczestniczek znawca miasta i przewodnik, Arkadiusz Brzęczek.

Zajęcia uzupełni o warsztaty fotograficzne Sławomir Pultyn – fotograf, reżyser i montażysta Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Realizacją projektu dla Fundacji Trefl zajmują się: Agata Kozierańska-Burda, Magdalena Jacoń, Bogumiła Dąbrowska.

Autorem plakatu promującego projekt filmowy „Gdyńska Mapa Modernizmu” jest gdyński artysta Jan Rutka.

PLAN ZAJĘĆ

wtorek, 8 sierpnia
godz. 10.00-13.00, spacer po Gdyni i warsztaty fotograficzne

środa, 9 sierpnia
godz. 14.00-18.00, warsztaty animacji – przygotowanie

czwartek, 10 sierpnia
godz. 10.00-16.00, warsztaty animacji

piątek, 11 sierpnia
godz. 10.00-16.00, warsztaty animacji

Zajęcia warsztatowe odbywają się w przestrzeniach edukacyjnych Fundacji Trefl w budynku dawnej szkoły przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Organizator zapewnia uczestniczkom i uczestniczkom bezpłatny udział w zajęciach oraz ciepły posiłek.

Film animowany, jaki powstanie w efekcie warsztatów, zostanie zaprezentowany na oficjalnej stronie Miasta Gdynia.

KONTAKT I WIĘCEJ INFORMACJI:
fundacja@fundacja.trefl.com, tel. 505 552 356

Zobacz również

8 września 2023

Gdyńska Mapa Modernizmu: premiera animacji stworzonej przez młodzież

Zapraszamy na premierę filmu, który powstał w ramach projektu GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. Twórcami 5-minutowej animacji poklatkowej są młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zorganizowanych ze środków Miasta Gdyni w sierpniu tego roku przez Fundację Trefl.

10 lipca 2024

GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL

MASZ NAŚCIE LAT I CHCESZ ZROBIĆ FILM ANIMOWANY? Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach filmu animowanego dla młodzieży w Gdyni. Już po raz drugi grupa uzdolnionych plastycznie nastolatków ma szansę wspólnie stworzyć animację poklatkową poświęconą architekturze gdyńskiego modernizmu. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

7 grudnia 2023

Świąteczna Starowiejska na filmowo – dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe pokazy bajek świątecznych - już w najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 18.00 w Bibliotece Śródmieście. Zobaczymy klasyczne polskie animacje z serii „Reksio”, „Nowe Przygody Misia Uszatka”, „Zaczarowany Ołówek”, „Basia i Boże Narodzenie”, a także wieczorynkę „Gwiazdka Klary Muu”. Można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie pokazu. Wstęp wolny!