aktualności

23 października 2022

Gdyńskie Treflliki uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

Autor: Natalia Spychalska

„Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” to kampania społeczna przygotowana przez Fundację Trefl, w ramach której powstał animowany spot z bohaterami produkowanego w Gdyni serialu „Rodzina Treflików”.

Akcja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ale też do ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli i wychowawców.

Zobacz film na YouTube:

Akcji towarzyszy książeczka edukacyjna „Trefliki i dobre nawyki. Bezpieczeństwo na drodze” opracowana przez Marka Konkolewskiego – eksperta od zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, która jest do pobrania na stronie: www.edukacjaztreflikami.pl.

Od 1 października spot można oglądać na kanale „Rodziny Treflików” na YouTube oraz w mediach społecznościowych.

Będzie również wyświetlany w wybranych ośrodkach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych w całej Polsce.

Zobaczą go także widzowie seansów familijnych w sieci kin Helios, a od listopada – widzowie przed telewizorami.

Zobacz również

7 grudnia 2023

Świąteczna Starowiejska na filmowo – dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe pokazy bajek świątecznych - już w najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 18.00 w Bibliotece Śródmieście. Zobaczymy klasyczne polskie animacje z serii „Reksio”, „Nowe Przygody Misia Uszatka”, „Zaczarowany Ołówek”, „Basia i Boże Narodzenie”, a także wieczorynkę „Gwiazdka Klary Muu”. Można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie pokazu. Wstęp wolny!

8 września 2023

Gdyńska Mapa Modernizmu: premiera animacji stworzonej przez młodzież

Zapraszamy na premierę filmu, który powstał w ramach projektu GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. Twórcami 5-minutowej animacji poklatkowej są młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zorganizowanych ze środków Miasta Gdyni w sierpniu tego roku przez Fundację Trefl.

10 lipca 2024

GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL

MASZ NAŚCIE LAT I CHCESZ ZROBIĆ FILM ANIMOWANY? Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach filmu animowanego dla młodzieży w Gdyni. Już po raz drugi grupa uzdolnionych plastycznie nastolatków ma szansę wspólnie stworzyć animację poklatkową poświęconą architekturze gdyńskiego modernizmu. Udział w warsztatach jest bezpłatny!