aktualności

21 maja 2024

Spotkanie polskich miast należących do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Ostromecku

Autor: Natalia Spychalska

14 maja 2024 roku w Ostromecku k. Bydgoszczy odbyło się spotkanie polskich miast należących do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, podczas którego wspólnie obchodziliśmy 20-lecie istnienia Sieci i 10-lecie obecności w niej polskich miast.

Od ubiegłego roku jest już nas 6:

🔹 Kraków i Wrocław – Miasta Literatury UNESCO,

🔹 Katowice i Bydgoszcz – Miasta Muzyki UNESCO,

🔹 Łódź i Gdynia – Miasta Filmu UNESCO.

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Polskiego Komitetu ds. UNESCO, przedstawiciele Rządu RP, a także wszystkich polskich miast należących do Sieci, w tym licznie reprezentowane najmłodszy członek: Bydgoszcz Miasto Muzyki UNESCO.

Prezentacje działań i pomysłów na przyszłość, a także rozmowy w kuluarach i wymiana doświadczeń – to wszystko odbywało się w malowniczej scenerii Pałacu w Ostromecku.

Prezentację gdyńską przedstawiła Agata Kozierańska-Burda, Kierownik Biura Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Agata Kozierańska-Burda

Dziękujemy Miastu Bydgoszcz za zaproszenie i wspaniałą gościnę.

Zobacz również

8 grudnia 2023

Dom Filmowy z Gdyni na UNESCO Creative City of Film Busan International Forum | 2023

Paulina Pohl i Kryspin Pluta z Domu Filmowego reprezentowali Gdynię na Międzynarodowym Forum Miast Kreatywnych UNESCO zorganizowanym w grudniu 2023 przez koreańskie miasto Busan (2023 UNESCO Creative City of Film Busan International Forum).

31 października 2023

Witamy nowe miasta w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO!

Gdynia jest członkiem Sieci Miast Kreatywnych UNESCO od 2021 roku. Bardzo cieszymy się, że w dziedzinie filmu do Sieci w 2023 roku dołączają: Asaba, Kathmandu. Ouarzazate, Penedo, Vicente Lopez. Gratulujemy także Bydgoszczy, która dołącza do Sieci jako Miasto Muzyki!

9 grudnia 2022

Zapraszamy na dyskusję o rewolucjach naukowych

Miasto Gdynia i Biblioteka Gdynia zapraszają do Biblioteki Wiedzy na Wzgórzu Św. Maksymiliana na spotkanie poświęcone źródłom rewolucji naukowych. Rozmowę z Wojciechem Orlińskim, dziennikarzem, publicystą i pisarzem, autorem najnowszej książki o Mikołaju Koperniku pt. „Kopernik. Rewolucje”, poprowadzi Szymon Kloska – kurator Festiwalu Miasto Słowa i rzecznik Nagrody Literackiej Gdynia.