aktualności

7 grudnia 2023

Świąteczna Starowiejska na filmowo – dla dzieci

Autor: Natalia Spychalska

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe pokazy bajek świątecznych – już w najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 18.00 w Bibliotece Śródmieście, Władysława IV 7-15 (na rogu z ul. Starowiejską).

Zobaczymy klasyczne polskie animacje z serii „Reksio”, „Nowe Przygody Misia Uszatka”, „Zaczarowany Ołówek”, „Basia i Boże Narodzenie”, a także wieczorynkę „Gwiazdka Klary Muu”. Można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie pokazu.

Wstęp wolny!

PROGRAM

Zaczynamy o godz. 18:00 serią świątecznych i śnieżnych odcinków najlepszych polskich bajek:

REKSIO | 18:00-18:18
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA | 18:18-18:27
ZACZAROWANY OŁÓWEK | 18:27-19:15
BASIA I BOŻE NARODZENIE | 19:15-19:25

O godz. 19:25 zaczynamy godzinną wieczorynkę GWIAZDKA KLARY MUU.
To druga część przygód Klary, młodej krowy miejskiej i jej przyjaciół z Cattle Hill. Bohaterka jest podekscytowana możliwością spędzenia pierwszych świąt Bożego Narodzenia na farmie swojego ojca. Klara Muu, która zamierza spędzić pierwsze święta Bożego Narodzenia na farmie swojego ojca, odkrywa, że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów świątecznych. Z pomocą sprytnego Elfa Klara wprowadza w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udziela się wszystkim mieszkańcom. Przy okazji główna bohaterka dowiaduje się, co tak naprawdę jest ważne w świętowaniu Bożego Narodzenia.

Zakończenie wieczorynki o godz. 20:30.

Gwiazdka Klary Muu - baner

Pokazy są częścią 3-dniowego wydarzenia ŚWIĄTECZNA STAROWIEJSKA 8-10/12.

Pełen program: www.gdynia.pl

Zobacz również

23 października 2022

Gdyńskie Treflliki uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

„Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” to kampania społeczna przygotowana przez Fundację Trefl, w ramach której powstał animowany spot z bohaterami produkowanego w Gdyni serialu „Rodzina Treflików”. Akcja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ale też do ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Zobacz film na YouTube: Akcji towarzyszy książeczka edukacyjna „Trefliki […]

19 czerwca 2023

Zapraszamy młodzież na warsztaty filmu animowanego

Fundacja Trefl i Miasto Gdynia zapraszają na warsztaty filmu animowanego organizowane w ramach Gdyńskiej Mapy Modernizmu, które odbędą się w sierpniu. Podczas 4-dniowego warsztatu młodzież będzie miała okazję wspólnie stworzyć animację od podstaw pod okiem profesjonalnych twórców z KAZStudio w Gdyni. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy online.

8 września 2023

Gdyńska Mapa Modernizmu: premiera animacji stworzonej przez młodzież

Zapraszamy na premierę filmu, który powstał w ramach projektu GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. Twórcami 5-minutowej animacji poklatkowej są młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zorganizowanych ze środków Miasta Gdyni w sierpniu tego roku przez Fundację Trefl.