aktualności

8 września 2023

Gdyńska Mapa Modernizmu: premiera animacji stworzonej przez młodzież

Autor: Natalia Spychalska

Zapraszamy na premierę filmu, który powstał w ramach projektu GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU.
Twórcami 5-minutowej animacji poklatkowej są młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zorganizowanych ze środków Miasta Gdyni w sierpniu tego roku przez Fundację Trefl, we współpracy z Gdyńskim Centrum Animacji i KAZstudio w Gdyni.

W warsztatach wzięło udział 12 osób.

Efekt pracy młodzieży możecie zobaczyć na naszym Facebooku i Instagramie.

Jak powstawała animacja, zobaczycie na YouTube.

Więcej o projekcie: www.gdynia.pl

Śledźcie dalsze akcje realizatorów projektu na Facebooku:

www.facebook.com/FundacjaTrefl

www.facebook.com/gcatrefl

www.facebook.com/KAZfilmstudio

Zobacz również

19 czerwca 2023

Zapraszamy młodzież na warsztaty filmu animowanego

Fundacja Trefl i Miasto Gdynia zapraszają na warsztaty filmu animowanego organizowane w ramach Gdyńskiej Mapy Modernizmu, które odbędą się w sierpniu. Podczas 4-dniowego warsztatu młodzież będzie miała okazję wspólnie stworzyć animację od podstaw pod okiem profesjonalnych twórców z KAZStudio w Gdyni. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy online.

7 grudnia 2023

Świąteczna Starowiejska na filmowo – dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe pokazy bajek świątecznych - już w najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 18.00 w Bibliotece Śródmieście. Zobaczymy klasyczne polskie animacje z serii „Reksio”, „Nowe Przygody Misia Uszatka”, „Zaczarowany Ołówek”, „Basia i Boże Narodzenie”, a także wieczorynkę „Gwiazdka Klary Muu”. Można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie pokazu. Wstęp wolny!

23 października 2022

Gdyńskie Treflliki uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

„Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” to kampania społeczna przygotowana przez Fundację Trefl, w ramach której powstał animowany spot z bohaterami produkowanego w Gdyni serialu „Rodzina Treflików”. Akcja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ale też do ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Zobacz film na YouTube: Akcji towarzyszy książeczka edukacyjna „Trefliki […]